scena relax scena relax scena relax scena relax

Oświadczenie

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi i jakimi są.”

Tove Jansson

Szanowni Państwo,
drodzy Widzowie!

Wiele miesięcy przygotowywaliśmy się do otwarcia Sceny Relax, kulturalnego miejsca w samym centrum Warszawy. Zabytkowy, zdewastowany budynek Kina Relax wymagał przeprowadzenia szeregu prac remontowych i wielomiesięcznych przygotowań, aby móc zaprosić do niego widzów. Inwestycja pochłonęła ogromne nakłady finansowe prywatnego kapitału.

W związku z wybuchem epidemii, wprowadzeniem obostrzeń oraz zaordynowanym przez rząd „lockdownem”, zostaliśmy zmuszeni przełożyć zaplanowane na marzec 2020 roku otwarcie naszej Sceny, ale po miesiącach oczekiwania, zdecydowaliśmy się na inaugurację działalności Sceny Relax w tych trudnych okolicznościach. Otworzyliśmy nowe kulturalne miejsce w Warszawie! Nie poddaliśmy się! Podjęliśmy się wyzwania, pracując zdalnie i przygotowując się na przyjęcie pierwszych widzów. Zorganizowaliśmy konferencję prasową (15 lipca 2020), podczas której przedstawiliśmy bogatą ofertę kulturalną zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Począwszy od 3 sierpnia rozpoczęliśmy cykl wydarzeń kulturalnych z publicznością.

W czasie pandemii spełniliśmy wszystkie wymogi sanitarne i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ograniczając możliwość sprzedaży jedynie do 50% miejsc na widowni. W tym krótkim czasie na naszej scenie odbyły się trzy premiery teatralne i pięć premierowych koncertów. Zainaugurowaliśmy też autorskie cykle satyryczne. Od sierpnia tego roku zaprosiliśmy widzów na 17 wydarzeń zorganizowanych na naszej Scenie! W tak bardzo trudnym czasie dla kultury Scena Relax zapewniła pracę ponad dwustu osobom.

Ogłoszone 8 października kolejne obostrzenia dla sektora kultury i wprowadzenie „żółtej strefy” dla całego kraju, zmusiły nas niestety do podjęcia decyzji o przełożeniu wszystkich pozycji repertuarowych Sceny Relax, które miały się odbyć jeszcze w tym roku. Musimy tu podkreślić, że cała działalność Sceny Relax opiera się wyłącznie na kapitale prywatnym. Nie otrzymujemy żadnego wsparcia finansowego zarówno od samorządu, jak i ze środków państwowych. Ze względów formalnych nie możemy również skorzystać z Funduszu Wsparcia Kultury ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działalność naszej Sceny i sprzedaż biletów wyłącznie dla 25% widowni jest, z ekonomicznego punktu widzenia, zupełnie niemożliwa. Decyzję dotyczącą odwołania lub przeniesienia wydarzeń gościnnych pozostawiamy ich organizatorom. Informacje będą publikowane na naszych kanałach w social mediach na bieżąco.

W tym trudnym czasie liczymy na Państwa zrozumienie. Lada moment na naszej stronie opublikujemy repertuar na luty, marzec i kwiecień 2021 roku. Głęboko wierzymy, że do tego czasu sytuacja związana z COVID-19 na terenie naszego kraju zostanie unormowana na tyle, że nie będzie przeszkód na wznowienie działalności już bez żadnych ograniczeń. Pragniemy zapewnić, że jesteśmy przygotowani także na wznowienie działalności wcześniej, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, a odpowiednie służby i instytucje zdejmą z nas obowiązek tak zaostrzonego reżimu sanitarnego.

Ze wszystkimi osobami, które zakupiły bilety na nasze wydarzenia w naszej kasie będziemy się kontaktować bezpośrednio. Osoby, które zakupiły bilety online zostaną poinformowane o możliwości zwrotu lub przełożenia terminu przez administratorów konkretnych stron sprzedażowych.

scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo