scena relax scena relax scena relax scena relax
Antygona

Antygona

Antygona - bodaj najbardziej znana tragedia antyczna, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Porusza najbardziej podstawowe problemy walki dobra ze złem, prawdy boskiej i ludzkiej, a także prawa człowieka do godnego pochówku. Heroizm Antygony przeciwstawiony jest wątłej postawie Ismeny. Kreon czuje się bogiem i według jego praw należy żyć i postępować. Te wszystkie problemy porusza inscenizacja przedstawienia przygotowana w prosty i ascetyczny sposób.

Dramat rozpoczyna stylizowana walka dwóch braci Eteoklesa i Polinika, którzy zrządzeniem losu stanęli naprzeciw siebie. Ich obopólna śmierć pociąga jakże tragiczny ciąg zdarzeń.

Aktorzy - Tebańczycy, którzy w naszej reżyserii pozostają przez cały spektakl na scenie wcielają się w poszczególne postaci a następnie wracają do precyzyjnie ustalonego kręgu. Widz również jest mieszkańcem Teb i jednocześnie członkiem chóru. Prosta scenografia, ascetyczny kostium i niepokojąca muzyka dodają klimatu widowisku. Tu nie ma miejsca na fajerwerki i kino akcji. Najważniejsze jest słowo, myśl i relacje międzyludzkie. Nie trzeba efektów specjalnych, kolorów i fałszywego blichtru. Wszystkie stany emocjonalne aktorzy pokazują swoją grą, psychologią postaci oraz zaangażowaniem poruszającym najgłębsze pokłady świadomości.

***

WYDARZENIE GOŚCINNE

Kup bilet online



Obsada


Katarzyna Galica

Anna Warchał

Jarosław Szwec / Piotr Rutkowski

Wojciech Michno / Marcin Tomaszewski

Karol Zapała

Zbigniew Samogranicki

Paweł Tyszkiewicz

scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo