scena relax scena relax scena relax scena relax
Patrycja Piekutowska NIEKLASYCZNIE

Patrycja Piekutowska NIEKLASYCZNIE

Patrycja Piekutowska jest jedną z najwybitniejszych polskich skrzypaczek, która przez 25 lat swojej kariery zagrała w 41 krajach świata. Koncert zatytułowany „Miasta, które kocham”, to utwory z płyty My Journey, jedynej spośród 12 albumów Artystki, poświęconej specjalnie dla niej skomponowanej muzyce rozrywkowej!

Muzyczna podróż po fascynujących metropoliach, z którymi związane są historie z podróży artystycznych i prywatnych Artystki to rozrywkowe brzmienia muzyki Marcina Nierubca.

Koncert wzbogacają zmieniające się w rytm muzyki wizualizacje każdego miasta prezentowane na ekranie w trakcie utworów, co pobudza emocje i wyobraźnię słuchaczy.

Będzie można usłyszeć szalony, rockowy Nowy Jork, tętniący życiem Londyn, ale też da się poczuć magiczny klimat tanga w Buenos Aires, czy też zatopić się melancholijną Warszawę i zamyślony Rzym.

Patrycja Piekutowska opowiada też z wielką charyzmą niesamowite historie, które w tych miastach przeżyła. Wirtuozeria, energia i humor Artystki sprawiają, że ten koncert pozostaje na długo w pamięci, a zagrany będzie na ukochanych skrzypcach z 1766 roku, co dodaje niepowtarzalnej magii!

W 2022 roku „Miasta, które kocham” zabrzmiały podczas koncertów Piekutowskiej na gali w hotelu Ritz Carlton w Dubaju, Better World Fund Gala podczas festiwalu filmowego w Cannes, jak również w Madrycie i w Paryżu, gdzie zagrała niesamowity koncert na dachu hotelu Pullmann z widokiem na oddaloną o zaledwie 300 m Wieżę Eiffla z okazji corocznego Fête de la musique (Święto Muzyki).

***

Patrycja Piekutowska, wybitna skrzypaczka-solistka, filantropka, mówca motywacyjny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych, przez kilkanaście lat wykładała na wyższych uczelniach muzycznych i prowadziła kursy mistrzowskie w Polsce i wielu krajach na świecie.

Podczas 25 lat swojej kariery solistycznej zagrała ponad 1200 koncertów w 41 krajach świata, występując w tak prestiżowych salach koncertowych, jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku czy National Center for the Performing Arts w Pekinie. Nagrała 12 płyt CD.

Jest jedyną polską skrzypaczką nagrodzoną MIDEM Cannes Classical Award za płytę z muzyką Krzysztofa Pendereckiego. Z Profesorem współpracowała artystycznie przez blisko 20 lat. 10 lat temu została producentem swojej niezwykłej i jedynej płyty rozrywkowej, My Journey, opowiadającej o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi artystka związana jest w szczególny sposób. Dzięki tej płycie dotarła do wielu słuchaczy, którzy nie muszą być melomanami klasyki.

Od kilku lat, zainspirowana chorobą serca swojego starszego synka, prowadzi wspaniałą działalność na rzecz szpitali dziecięcych. Stworzyła uznany w świecie biznesu cykl gali charytatywnych „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, którego sześć edycji pokazało melomanom kunszt światowych gwiazd opery występujących pro bono m.in. Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, Artur Ruciński, Rafał Siwek czy Jakub Józef Orliński.

W ciągu minionych 4 lat stworzyła projekty modernizujące wnętrza Centrum Zdrowia Dziecka pozyskując na ten cel ze świata biznesu blisko 6 mln złotych.

W 2021 roku wygrała plebiscyt Pulsu Biznesu w kategorii “Kobieta Roku - działalność społeczna” oraz znalazła siè na liście 100 kobiet roku miesięcznika Forbes Woman.

Piekutowska jest laureatką dyplomu Lidera Przyszłości Fundacji Godła Teraz Polska za szczególne zasługi w łączeniu sztuki i biznesu.

Kup bilet onlinescena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo