scena relax scena relax scena relax scena relax
Planeta 5.0

Planeta 5.0

Doborowa obsada o niepohamowanym apetycie na życie, prezentuje sposób na zachowanie długowieczności;wyobraźcie sobie miejsce, w którym im jesteście starsi, tym większą macie szansę na przetrwanie, witalność i radość z długiej egzystencji! Przewrotnie, zabawnie, inteligentnie i całkowicie futurystycznie realizujemy misję rekrutacji na Planetę 5.0. Dacie się zaprosić?

Jeśli tak, to: Niech tlen Wam sprzyja!

***

W dniu pięćdziesiątych urodzin Maurycy otrzymuje tajemnicze zaproszenie z Ministerstwa do Spraw Antropocenu. Musi zdać testy kwalifikujące go do przeniesienia na Planetę 5.0 – nowego, idealnego świata, gdzie pojęcia "przemijania" i "degradacji" nie istnieją. W czasie tej dziwnej rekrutacji Maurycy poddany zostaje licznym sprawdzianom własnej osobowości. Jest odizolowany od rodziny i zdany tylko na siebie. Nad egzaminami czuwa najważniejsza osoba na Planecie 5.0. - Ministra. Czy zależy jej na prawidłowym przebiegu rekrutacji? Jakie intrygi i próby przygotowała? Co okaże się najważniejsze? Czy Maurycemu uda się uzyskać bilet do lepszego świata?

Spektakl w dwóch aktach przenosi widza w niedaleką przyszłość. Na wesoło, ale momentami całkiem poważnie można będzie przejrzeć się w zwierciadle wartości, charakteryzującym epokę Antropocenu! Czy Wy też przeszlibyście pomyślnie proces rekrutacji? I czy w ogóle chcielibyście znaleźć się na Planecie 5.0?

***

„W scenariuszu ujął mnie subtelnie dotknięty temat ekologii, który dziś wielu z nas spędza sen z powiek. I choć nie jest to temat przewodni, jego powiązanie z akcją sztuki daje sporo do myślenia.” - Olga Bończyk


Obsada


Hanna Śleszyńska - Ministra ds. Antropocenu (rola zekranizowana)

Olga Bończyk - Ewa

Tomasz Schimscheiner - Maurycy

Iga Górecka - Xa

Maciej Radel - Y2

Realizacja


Antoniusz Dietzius
reżyseria

Ewelina Kluss
scenariusz

Antoniusz Dietzius
scenografia

Bartłomiej Szrubarek
współpraca scenograficzna / inspicjent

Michał Piskorski
reżyseria oświetlenia

Paulina Skowrońska
kostiumy

Barbara Kozak
charakteryzacja

Tomasz Piszczek
fryzury

PAT MIC
oprawa fotograficzna

Łukasz Sadkowski
oprawa graficzna

Nemid Sp. z o. o.
producent


scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo