scena relax scena relax scena relax scena relax
Blues Witch Project

Blues Witch Project

Blues Witch Project to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do baśni, przypowieści i mitów opowiadających o etapach życia każdego z nas. To będą historie z różnych zbiorów, które od setek lat zmieniają i pogłębiają spojrzenie na życie kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Blues Witch Project to wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od wieków przed nami roztacza. Sięgając do jego korzeni, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki tego wyjątkowego muzycznego gatunku, ale również ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues.

Jego pierwotne brzmienia od setek lat pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o miłość, tożsamość, siłę, którą w sobie skrywamy, instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić, a także intuicję, którą tak często ignorujemy. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdzie muzyka, przyjdzie blues.

Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę, w której wspólnie eksplorować będą kobiecość i związane z nią procesy, zarówno te zabawne jak i te bardziej melancholijne. W tej wędrówce towarzyszyć im będzie narrator, obserwator, wspólny mianownik wszystkich baśni i dopełnienie całej historii – Wojciech Brzeziński.

Kup bilet online


08.11 Środa
godz. 19:00


Obsada


Monika Mariotti

Justyna Gajczak

Wojciech Brzeziński

Zespół muzyczny


Tomek Boruch
gitara

Filip Janowski
perkusja

Tomasz Zień
klawisze

Realizacja


Marta Fortowska
scenariusz

Tomek Boruch
kierownik muzyczny

Artur Wytrykus
reżyser światła

Honorata Karapuda
graficzka plaktu

scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo