scena relax scena relax scena relax scena relax
Dianne Reeves

Dianne Reeves

Ikony Jazzu prezentują: Dianne Reeves w Polsce! Zapraszamy na spotkanie z jazzem najwyższej próby. Gościem kolejnej edycji cyklu Ikony Jazzu będzie jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w historii muzyki - Dianne Reeves z zespołem.

Laureatka pięciu nagród Grammy, Dianne Reeves, to czołowa wokalistka jazzowa na świecie. Dzięki jej zapierającemu dech w piersiach wirtuozostwu, umiejętnościom improwizacji i unikalnym stylom jazzowym i R&B, Reeves otrzymała nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za trzy kolejne nagrania - co stanowiło pierwszy taki przypadek w dowolnej kategorii wokalnej.

Wystąpiła w filmie "Good Night, and Good Luck" George'a Clooneya, który zdobył sześć nominacji do Oscara. Reeves zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za ścieżkę dźwiękową do tego filmu.

Reeves nagrała i wystąpiła razem z Wyntonem Marsalisem i Lincoln Center Jazz Orchestra. Nagrała również z Chicago Symphony Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima i była solistką pod batutą Sir Simona Rattle'a i Berlińskiej Filharmonii. Reeves była pierwszym Przewodniczącym ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic i pierwszym wokalistą, który wystąpił w słynnej Walt Disney Concert Hall.

Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) nad nagrodzonym Grammy albumem "A Little Moonlight", zawierającym intymne standardy i prezentującym jej zespołową trasę koncertową. Kiedy ukazała się jej świąteczna kolekcja "Christmas Time is Here", Ben Ratliff z The New York Times zachwycał się, mówiąc: "Pani Reeves, jazzowa wokalistka o często zadziwiających umiejętnościach, podchodzi do zadania poważnie; to jedna z najlepszych jazzowych płyt świątecznych, jakie słyszałem".

W ostatnich latach Reeves koncertowała na całym świecie w różnych kontekstach, w tym w ramach "Sing the Truth", muzycznego hołdu dla Niny Simone, w którym wystąpiły również Lizz Wright i Angelique Kidjo. Wielokrotnie występowała w Białym Domu, m.in. na kolacji państwowej prezydenta Obamy dla prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Jej najnowsze wydawnictwo, "Beautiful Life", zawiera udział Gregory'ego Portera, Roberta Glaspera, Lalah Hathaway i Esperanzy Spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington album "Beautiful Life" zdobył w 2015 roku nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu. Reeves jest również laureatką honorowych doktoratów przyznanych przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało Reeves tytuł Mistrza Jazzu - najwyższe wyróżnienie, jakie Stany Zjednoczone przyznają artystom jazzowym.

Kup bilet onlineZespół muzyczny


Dianne Reeves
vocal

John Beasley
piano

Romero Lubambo
guitar

Reuben Rogers
bass

Terreon Gully
drums

scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo