scena relax scena relax scena relax scena relax
Lucy Furr

Video

Lucy Furr

„Gdy czujesz, że jesteś na dnie, pamiętaj, że pukam od dołu"

Wszystkie trzy Lucy zapraszają na tragikomiczny spektakl muzyczny i pierwszy w Polsce woDEWIL Queerowy, na którym będą mieli Państwo zaszczyt poznać historię o nich samych. Z ogromnym wsparciem Ewy i Jezusa (i trochę mniej potrzebnym wsparciem Niebieskiego) sprowokują Was do zadania sobie pytań o naturę dobra i zła oraz granicę między sacrum a profanum (cokolwiek to znaczy). Jednak przede wszystkim skonfrontują tradycyjną wizję boskości i człowieczeństwa ze współczesnymi definicjami wolności seksualnej i żywieniowej. Jedynym sposobem, by zrozumieć to ostatnie zdanie, jest zobaczenie naszego spektaklu.

„Lucy Furr” - napisany, wyreżyserowany i zagrany przez Florę Góralską, której absolutnie nikt nie kazał przygotować tego opisu. Z muzyką Dominika Strycharskiego, który do jej stworzenia wykorzystał różne gatunki muzyczne - od gospel, przez lata 80., aż po hip-hop i inne, o których się nie dowiecie, jeśli nie przyjdziecie. Choreografię do wszystkich utworów przygotowała Dasha Melekh, a obsadę odział w kostiumy Konrad Bikowski.

Spektakl łączy mniej lub bardziej młodych artystów z dziedzin różnorodnych, których jednoczy chęć podważania głównonurtowych narracji. W ten sposób „Lucy Furr" staje się nie tylko widowiskiem artystycznym, ale i intelektualną rozprawą, która zaprasza do głębokiej refleksji.

Powiedziałam „głębokiej". A tak serio, to zapraszam serdecznie.

Lucyna Furr

***

WYDARZENIE GOŚCINNE


scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo