scena relax scena relax scena relax scena relax
Little Shop of Horrors

Video

Little Shop of Horrors

POŻEGNANIE Z TYTUŁEM!

„Little Shop of Horrors” to historia rodem z lat 60., której akcja rozgrywa się w dzielnicy biedy Skid Row w Los Angeles. Poznajemy Seymoura Krelborna, biednego i skromnego pracownika kwiaciarni pana Muschnika, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami za sprawą tajemniczej rośliny. Seymour dzięki wyjątkowej roślinie zyskuje sławę, pieniądze oraz zainteresowanie Audrey - koleżanki z pracy. Zauroczony współpracowniczką postanawia nazwać kwiat jej imieniem. Wszystko układałoby się doskonale, gdyby nie to, że Audrey II (jak nazwał roślinę Seymour) żywi się krwią i...

Musical opiera się na konstrukcji farsy będącej pastiszem gatunków horroru i science fiction. To dwie godziny znakomitej zabawy, okraszonej czarnym humorem i absurdalnymi żartami. Musical oparty jest na brzmieniach czysto amerykańskich, od muzyki a'la Girls Groups przez klimat rock&rolla, poprzez rocka oraz klasyczny musical.

Autorem muzyki do "Little Shop of Horrors" jest Alan Menken - ośmiokrotny zdobywca Oscara, autor muzyki m.in. do "Małej Syrenki", "Pięknej i Bestii", "Aladdyna", "Dzwonnika z Notre Dame", "Pocahontas" czy "Sister Act".

Sam musical powstał na podstawie scenariusza filmu z 1960 roku (w obsadzie m.in. Jack Nicholson), a światowy rozgłos przyniosła mu ekranizacja z 1986 z udziałem m.in. Billa Murray, Steva Martina czy Ricka Moranisa. Tak film jak i musical stały się kultową produkcją Stanów Zjednoczonych, niezmiennie od prawie 40 lat posiadającą swoich wiernych widzów i fanów.

Premiera "Little Shop Of Horrors" w inscenizacji Teatru Muzycznego Proscenium będzie pierwszym wystawieniem oryginalnej, pełnej wersji tego tytułu w Polsce, w autorskim przekładzie stworzonym przez Paulinę Skowrońską oraz Antoniusza Dietziusa.

W spektaklu wystąpią adepci sztuki musicalu związani od wielu lat z zespołem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Są wśród nich m.in. studenki i studenci warszawskiej Akademii Teatralnej, czy osoby na co dzień niepracujące w branży artystycznej (nauczyciele czy stomatolog), od lat realizujące się z powodzeniem w świecie musicalu. Zespół realizatorów zaproszonych do współpracy stanowią artyści związani na co dzień z polską sceną musicalową. W spektaklu zabrzmi muzyka na żywo pod kierownictwem kompozytora, dyrygenta, pianisty Jarosława Praszczałka.

Teatr Muzyczny Proscenium powstał w 2021 roku z inicjatywy zarządu Fundacji Artystycznej Proscenium. TM Proscenium to teatr pasjonatów, zacierający granicę pomiędzy amatorskim ruchem musicalowym, a zawodowym światem teatru. W zespole teatru znajdziemy uznanych już artystów, studentów aktorstwa, a także osoby wykonujące na co dzień inne zawody. Kierownikiem Artystycznym Teatru jest Antoniusz Dietzius.

Spektakl „Little Shop of Horrors” realizowany jest w oparciu o licencję udzieloną przez agencję Music Theatre International – największego dysponenta praw do światowych tytułów musicalowych.

Sponsorem strategicznym spektaklu jest Superpolisa Ubezpieczenia Sp. z o.o. Partnerem spektaklu została klinika stomatologiczna "Ochota Na Uśmiech". Patronat medialny nad produkcją objęła Wirtualna Polska.

Spektakl w ramach akcji "Teatr domaga się krwi!" zainagurowanej przez TM Proscenium i Scenę Relax dba o poszerzenie świadomości społecznej o krwiodawstwie. Kampania prowadzona jest we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Spektakl zalecany dla widzów od 12 lat.

Kup bilet onlineRealizacja


Antoniusz Dietzius
inscenizacja i reżyseria

Paulina Skowrońska, Antoniusz Dietzius
przekład

Jarosław Praszczałek
kierownictwo muzyczne

Adrianna Furmanik-Celejewska, Anastazja Simińska
przygotowanie wokalne

Bartłomiej Szrubarek, Antoniusz Dietzius
scenografia

Maciej Biegański
współpraca scenograficzna

Paulina Skowrońska
kostiumy

Dominika Zatońska-Mosior
charakteryzacja i fryzury

Krzysztof Gantner
reżyseria i realizacja oświetlenia

Natalia Podsiadła
asystent reżysera

Krystian Ngo Van
inspicjent

Szymon Ludwiczak
opracowanie graficzne materiałów promocyjnych

Jakub Ochal
realizacja materiałów promocyjnych

Artur Gancarz
kierownictwo produkcji

Obsada


Bartłomiej Szrubarek / Mateusz Tomaszewski Seymour Krelborn

Aleksandra Kołodziej Audrey

Mateusz Otłowski Mushnik

Wojciech Bochra Audrey II

Jędrzej Czerwonogrodzki Audrey II

Mikołaj Kisiel Orin Scrivello

Aleksandra Lewicka Chiffon

Julia Bielińska Crystal

Katarzyna Kanabus / Angelika Jasińska Ronnette

Natalia Podsiadła zespół / epizody

Marta Rodziejczak zespół / epizody

Wojciech Bochra zespół / epizody

Jędrzej Czerwonogrodzki zespół / epizody

Mikołaj Kisiel – zespół / epizody

Zespół muzyczny


Jarosław Praszczałek – dyrygent / fortepian I

Stanisław Łopuszyński fortepian II

Michał Olesiński / Jakub Kowalczyk gitara elektryczna

Jakub Bruszewski gitara basowa

Michał Wojnarski / Piotr Goździkowski perkusja


scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020-2021 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo