scena relax scena relax scena relax scena relax
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

"Little Shop Of Horrors" to historia rodem z lat 60., której akcja rozgrywa się w Los Angeles, dzielnicy biedy Skid Row. Poznajemy przygody Seymoura Krelborna, biednego i skromnego pracownika kwiaciarni pana Muschnika, którego życie wywraca się do góry nogami za sprawą tajemniczej rośliny, zakupionej w dzielnicy targowej na stoisku chińskiego sprzedawcy. Seymour dzięki wyjątkowej roślinie zyskuje sławę, pieniądze oraz zainteresowanie Audrey - koleżanki z pracy. Zauroczony jej osobą postanawia nazwać swój kwiat jej imieniem. Wszystko układałoby się doskonale, gdyby nie to, że Audrey II (jak nazwał Seymour roślinę) żywi się krwią i... ludzkim mięsem.

Musical opiera się na konstrukcji farsy będącej pastiszem gatunków horroru i S-F. To dwie godziny znakomitej zabawy, często absurdalnych żartów i sytuacji rodem z twórczości Monty Pythona. Wszystko oparte muzycznie na brzmieniach czysto amerykańskich, od muzyki a'la Girls Groups przez klimat rock&rolla, rocka czy amerykańskiego musicalu.

W spektaklu usłyszmy muzykę skomponowaną przez Alana Menkena (legendarnego kompozytora związanego na stałe z wytwórnią Disney'a, dla której stworzył muzykę m.in. do "Pięknej i Bestii", "Małej Syrenki" czy "Aladdyna"; ośmiokrotnego zdobywcy Oscara). Sam musical powstał na podstawie scenariusza filmu z 1960, a światowy rozgłos przyniosła mu ekranizacja z 1986 roku z udziałem m.in. Billa Murray, Steva Martina czy Ricka Moranisa. Tak film jak i musical stały się kultową produkcją Stanów Zjednoczonych, do dziś (tak jak "Rocky Horror Picture Show"), niezmiennie od prawie 40 lat posiadającą swoich wiernych widzów i fanów.

Premiera "Little Shop Of Horrors" w inscenizacji Teatru Muzycznego Proscenium będzie pierwszym wystawieniem oryginalnej, pełnej wersji tego tytułu w Polsce, w autorskim przekładzie stworzonym przez Paulinę Skowrońską oraz Antoniusza Dietziusa.

W spektaklu wystąpią adepci sztuki musicalu związani od wielu lat z zespołem Śródmiejskiego Teatru Muzycznego. Są wśród nich m.in. studentki Akademii Teatralnej czy Akademii Muzycznej w Gdańsku, czy osoby na co dzień niepracujące w branży artystycznej (nauczyciele czy stomatolog), którzy dzięki podjęciu współpracy przy produkcji mogą dalej spełniać swoje muzyczne pasje. Zespół realizatorów zaproszonych do współpracy stanowią artyści związani na co dzień z polską sceną musicalową oraz ci specjalnie zaproszeni do współpracy przy powyższym projekcie. W spektaklu zabrzmi również muzyka na żywo pod kierownictwem kompozytora, dyrygenta, pianisty Jarosława Praszczałka.

Teatr Muzyczny Proscenium powstał w 2021 roku z inicjatywy zarządu Fundacji Artystycznej Proscenium. Jest pierwszym polskim repertuarowym prywatnym teatrem amatorskim, który w swoim zamyśle oprócz projektów autorskich ma również realizację spektakli ze światowego repertuaru musicalowego w oparciu o licencje udzielane przez zagraniczne agencje, reprezentujące właścicieli praw autorskich. Kierownikiem Artystycznym Teatru jest Antoniusz Dietzius.

Spektakl „Little Shop of Horrors” realizowany jest w oparciu o licencję udzieloną przez agencję Music Theatre International – największego dysponenta praw do światowych tytułów musicalowych.


Realizacja


Antoniusz Dietzius
inscenizacja i reżyseria

Paulina Skowrońska, Antoniusz Dietzius
przekład

Jarosław Praszczałek
kierownictwo muzyczne

Adrianna Furmanik-Celejewska, Anastazja Simińska
przygotowanie wokalne

Bartłomiej Szrubarek, Antoniusz Dietzius
scenografia

Paulina Skowrońska
kostiumy

Dominika Zatońska-Mosior
charakteryzacja i fryzury

Michał Piskorski
reżyseria oświetlenia

Krzysztof Gantner
realizacja oświetlenia

Natalia Podsiadła
asystent reżysera

Krystian Ngo-Van
inspicjent

Szymon Ludwiczak
opracowanie graficzne materiałów promocyjnych

Artur Gancarz
kierownictwo produkcji

Obsada


Bartłomiej Szrubarek / Mateusz Tomaszewski – Seymour Klerborn

Aleksandra Kołodziej – Audrey

Mateusz Otłowski – Mushnik

Wojciech Bochra – Audrey II

Jędrzej Czerwonogrodzki Audrey II

Mikołaj Kisiel – Orin Scrivello

Aleksandra Lewicka Chiffon

Julia Bielińska Cristal

Katarzyna Kanabus Ronette

Natalia Podsiadła zespół / epizody

Marta Rodziejczak zespół / epizody

Wojciech Bochra zespół / epizody

Jędrzej Czerwonogrodzki zespół / epizody

Mikołaj Kisiel – zespół / epizody

Zespół muzyczny


Jarosław Praszczałek – dyrygent / fortepian I

Stanisław Łopuszyński – fortepian II

Michał Olesiński – gitara elektryczna

Jakub Bruszewski – gitara basowa

Michał Wojnarski – perkusja

scena relax

ul. Złota 8
00-019 Warszawa

scena relax scena relax scena relax scena relax

Scena Relax © 2020 Wszelkie prawa do materiałów publikowany na tej stronie są chronione prawem autorskim.

aymoo logo